• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • 0098-9120697076
استودیو دولتشاه

استودیو دولتشاه

پنج شنبه, 15 خرداد 1399 19:10

گالری عکاسی صنعتی لانگ شات


تأثیر عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بر فروش

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت تجاری و تجاری است. عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی در ایجاد و تثبیت برند ، رشد و توسعه بازار هدف و مشتریان ، کشف و ایجاد بازارهای جدید ثانویه و تمیز و محافظت از سودهای موجود و مشتریان موجود مؤثر است و نقش مهمی را ایفا می کند.
تأثیر تصاویر صنعتی بر پایداری و برندسازی برند:

همانطور که گفته شد ، نقش عکاسی تبلیغاتی در موفقیت کسب و کار غیرقابل انکار است. این کار با ایجاد یک تصویر واقعی محصول و ذکر عوامل و تکنیک های تصویر سازی صنعتی که نقش مهمی در افتتاح مرکز ویژه برندها و مارک های تجاری دارند ، انجام می شود. به همین دلیل است که تصویربرداری صنعتی برای شرکتهای نوپا یا شرکتهایی که به دنبال یک بازار گسترده تر هستند بسیار مهم و حیاتی شده است.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیز در تمایل به استفاده و استفاده از محصولات ارائه شده به شکلی جذاب طبق استانداردهای زیبایی شناختی تأثیر عمده ای دارد. به عنوان مثال ، اگر یک شرکت استارتاپی برای محصولات و خدمات خود به صورت چاپی ، به ویژه از طریق اینترنت ، عکاسی حرفه ای ارائه دهد ، تأثیر بسیار زیادی در ذهن مخاطب خواهد گذاشت و از تکنیک های عکاسی صنعتی بدون هیچ گونه گفتگوی مستقیم یا بازاریابی مراقبت می کند. از این محصول استفاده کنید یعنی نام و محصولات به عنوان یک علامت تجاری و علامت تجاری شناخته شده حک شده است و احتمال تقاضا و خرید را به شدت افزایش می دهد و این مهمترین مرحله در روند برندسازی است.
تأثیر و ظهور عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بر رشد اولیه بازارهای نوظهور

عکاسی صنعتی توانایی انتقال زیبایی و کارآیی محصولات را در کمتر زمان و به بهترین شکل ممکن دارد و این ویژگی در معرفی محصولات به افراد جدید و رشد و توسعه بازار اولیه نوپا نقش بسیار مهمی ایفا می کند. شرکت های مختلف به دلایل مختلف برای اجرای برنامه های تبلیغاتی و بازاریابی و بازاریابی باید به دلایل مختلف عکاسی صنعتی و تبلیغاتی انجام دهند اما عکاسی صنعتی برای استارتاپ ها و نوپا بسیار مهم است. بسیاری از دارندگان مشاغل ، صرف هزینه برای عکاسی صنعتی و حرفه ای را غیر ضروری می دانند و سعی می کنند از عکاسان موبایل یا غیر حرفه ای برای انجام کار استفاده کنند ، در صورتی که این تصاویر در واقع عملکرد و مانع لازم را ندارند و از توسعه بازار ، جذب بالاتر و تأثیر بیشتر جلوگیری می کنند. ، در نهایت فروش پایین و افت قابل توجه سودآوری.

عکاسی صنعتی وپیروزی بر رقبا

عکاسی صنعتی حرفه ای و با کیفیت بالا یک سلاح موثر در رقابت با رقبا است ، با این سلاح موثر ، محصول شما از سایر رقبا بهتر و لوکس تر به نظر می رسد. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی رایج ترین سلاح برای طراحان بازاریابی ، برنامه ریزان و استراتژیست های فروش است ، زیرا با داشتن این سلاح قدرتمند و کارآمد می توانند به طور چشمگیری بهره وری را افزایش داده و برنامه های خود را به طور مؤثرتر و قدرتمندتر اجرا کنند. .


عکاسی صنعتی ویترین و بازیگر تجارت شماست ، بنابراین حساس باشید!

یکی از مهمترین عواملی که تصویربرداری صنعتی از محصولات را مهم می کند این است که مشتریان و نیاز به محصولات موجود در فضای آنلاین درست مانند نمایش فروشگاه های واقعی که نماینده کالاهای موجود در فروشگاه هستند بدون اطلاع از عکس ها ، تصاویر و فضای داخلی و قضاوت در مورد هویت محصولات و استنباط از این عکس ها که آیا این محصولات از کیفیت و ظاهر کاملی برخوردار هستند یا خیر. یا نه. درک این موضوع بسیار مهم است و می تواند نقش بسیار محکمی در روند تأثیرگذاری و ایجاد انگیزه در مشتریان برای تصمیم گیری در خرید داشته باشد. زمان تأثیرگذاری روی مخاطب بسیار کوتاه است و تصاویر به عنوان نماینده محصولات فیزیکی شما ، به ویژه در فضای مجازی ، نقش بسیار حیاتی و مهمی را ایفا می کنند. پس لطفا حساس باشید!

محصولات را با عکاسی صنعتی  زنده کنید


عکاسی صنعتی ، ضرورت یا تشریفات

در شرایط اقتصادی کنونی ، تنها راه صرفه جویی و جلوگیری از کاهش فروش ، ورشکستگی نهایی ، عکاسی و تبلیغات خلاقانه و هدفمند است ، اگرچه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در کلیه شرایط اقتصادی و در همه کشورها نقش اساسی و مؤثر در توسعه تجارت دارد. فروش موفق و حداکثر محصولات وجود دارد ، اما می توان گفت در شرایط فعلی شرکت هایی که اهمیت عکاسی صنعتی را نادیده می گیرند و تولید کلی محتوای بصری را حفظ نمی کنند ، از رقابت باقی می مانند و این می تواند باعث حفظ جایگاه و بقا حتی شرکت ها شود. خطرات قدیمی و ریشه دار.


برای عکاسی و تبلیغات عکاسی باید چشم ها را بشویید.

بیشتر مدیران و شرکت ها سعی می کنند در هنگام سفارش تصویربرداری صنعتی و گرفتن عکس از محصول ، هزینه ها را کاهش داده و با کمترین هزینه این روند را طی کنند. اگرچه تیم عکاسی صنعتی دولتشاه تلاش کرده تا حد زیادی هزینه های خود را جبران کند ، اما شایان ذکر است که عکاسی نمایانگر و نمایش تجارت در دنیای اینترنت است و مهمترین عامل انتقال کیفیت ، زیبایی و کیفیت کالاها و محصولات به مخاطبین است. این چیز جدیدی نیست ، البته همه مدیران این موضوع را می دانند ، اما هنگام سفارش عکاسی صنعتی ، تصمیم می گیرند مبلغ کمتری برای عکاسی صرف کنند ، اما این دقیقاً همان چیزی است که مدیران و شرکت های موفق می دانند و می توانند انجام دهند. . استودیوی عکاسی صنعتی دولتشاه سعی کرد با تنظیم قیمت ها و تعیین بسته بندی مناسب قیمت گذاری برای هر تجارت ، بهترین قیمت ها را بر اساس نیاز مشتریان تعیین کند.

نتیجه

البته شما از اهمیت عکاسی و طراحی کاملاً آگاه هستید

و به همین خاطر است که در حال مطالعه این متن می باشید، و قطعا هدفتان از سفارش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بالا بردن راندمان فروش و سود آوری بیشتر است، ما در استودیو عکاسی صنعتی ادد این دغدغه و هدف شما را با نهایت وجود درک می نماییم، و دغدغه شما را دغدغه خود می دانیم و نهایت سعی خود را خواهیم نمود تا تصاویر و عکاسی نهایی به هدف شما از سفارش، نزدیک باشد.

پنج شنبه, 15 خرداد 1399 15:48

عکاسی معماری و فضاهای داخلی

عکاسی دکوراسیون داخلی به سبک حرفه ای ها

دکوراسیون داخلی و فضاهای معماری یکی از متفاوت ترین سفارشات عکاسی تجاری است. نمونه عکسهای حرفه ای دکوراسیون داخلی توسط عکاسان خبره که سالها کسب تجربه کرده اند تهیه شده

عکاسی دکوراسیون داخلی و Architectural Photography یکی از متفاوت ترین سفارشات عکاسی در بخش تجاری است.

لازمه فعالیت در این بخش  شناخت ساختار معماری پرسپکتیو و بهره بردن از تجربه و ابزار است.
عکسهای سفارشات معماری اهمیت ویژه ای در معرفی طراحان و مجریان این پروژه ها دارند. ارائه تصاویر حرفه ای دکوراسیون خانه و معماری نیازمند رعایت نکات مهمی است و عدم توجه به این نکات نتایج منفی در بر دارد.

سفارشات عکاسی دکوراسیون و معماری معمولا با موضوعات زیر است:

 • عکاسی از دکوراسیون داخلی منازل
 • عکاسی دکوراسیون آشپزخانه
 • عکاسی از طراحی نمای داخلی شرکت ها
 • عکاسی از طراحی نمای بیرونی ساختمان ها
 • عکاسی از نمای داخلی و بیرونی مراکز تجاری
 • عکاسی از سازه های معماری مراکز تفریحی
 • عکاسی از بناهای معماری

عکاسی از موضوعات ذکر شده نیاز به رعایت نکاتی اصولی دارد.
عکاسی از این سوژه ها معمولا به سفارش طراحان و مجریان پروژه و با هدف تبلیغات یا شرکت در مسابقات انجام می شود.
شرایط نوری و وسعت فضای عکاسی در هر یک از موضوعات ذکر شده متفاوت است. مثلا عکاسی دکوراسیون داخلی یک خانه هم به لحاظ نور و هم وسعت متفاوت از عکسبرداری نمای ساختمان ها خواهد بود.

 

سه شنبه, 13 خرداد 1399 18:48

گالری عکس تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تنها مهمترین مؤلفه تبلیغات تبلیغاتی است و نقش مهمی در ظهور بیلبوردها ، مجلات ، پوسترها و محرک ها ذهنی دارد.
در توصیف محصول یک نویسنده ممکن است ساعت ها راجع به  مزایای محصول  توصیف کند.
اما در پایان ، این تصویری است که باید مخاطب را به خود جلب کند.
قدرت عکس باعث می شود مخاطب ساعتها مجله را بچرخاند و به عکس نگاه کند.
به عبارت دیگر ، آخرین چیزی که مخاطب مانند یک تلنگر یک مجله را به یاد می آورد ، عکس است.
همین قدرت باعث می شود که شما به تابلوی اعلانات نگاه کنید یا بروشور را بردارید و روی آن ساعتها وقت گذارید.
هدف نهایی عکاسی تبلیغاتی ایجاد یک تصویر نمایشی و ترغیب مخاطب به خرید محصول یا استفاده از خدمات است.

به استودیو دولتشاه بپیوندید!

عکاسان تبلیغات را در فرایند تصویرگری کنترل می کنند و در بهترین حالت تصور و یک حس کامل را به یک تصویر تبدیل می کنند:
تصویر واقعی! توانایی ایجاد یک دنیای داستانی ویژگی بارز یک عکاس خلاق و ماهر است.

شنبه, 27 ارديبهشت 1399 15:16

گالری عکس معماری

این مجموعه تعدادی از عکسهای معماری و ارشیتکت این مجموعه میباشد که نگاه فرمالیستی دارد

به این معنا که به خاطر زیبا شناسی زوایا و سازه ها در عکس به فرمی متفاوت تغییر یافته

 

 

 

دوشنبه, 22 ارديبهشت 1399 16:35

عكس‌هايي از كردستان کاوه گلستان

 

زنده ياد كاوه گلستان در فاصله سال‌هاي 1367-68 مجموعه عكس‌هايي را در كردستان ثبت كرد كه يكي از آنها تصوير يك كودك قرباني جنگ تحميلي است كه در خبر امروز ايسنا از آن ياد شده است. به گزارش خبرنگار بخش هنرهاي تجسمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ليلي گلستان - خواهر زنده ياد كاوه گلستان ـ در يادداشتي كوتاه بر اين عكس نوشته است: «چشمانش سبز است؟ آبي است ؟ يا کهربايي ؟ نميدانم. عکس سياه و سفيد است. چشمانش سياه نيست. قهوه‌اي هم نيست. چرا مي‌گويم چشمانش ؟ ما فقط يک چشم را مي‌بينيم. يک چشم با مژه‌هاي بلند و برگشته... چشم ديگر باند پيچي شده ... اما زخم زير باند پيداست. نگاه تر وغمگين پسر بچه تارهاي دلم را مي‌لرزاند. موهايش؛ موهايش حتمن زرداند. سمت چپ عکس موهايش را انگار باد بالا برده و در نور زرداند. حالا زرد هم نباشند کمرنگ‌اند . دور سر پسر بچه يک روسري بسته‌اند. يک روسري با نخ‌هاي طلايي. نخها برق مي‌زنند... روسري خواهرش بوده يا روسري مادرش؟ باز دلم مي‌لرزد براي آن مادر...آن مادري که مادر اين پسر بچه است. دهان پسرک چه شکل تلخي دارد. درد دارد ؟ يا از واقعه‌اي که بر او گذشته اين چنين به هم فشرده شده. هميشه با ديدن اين عکس از حود پرسيده‌ام که آيا چشمش خوب شده؟ نرسيدم از کاوه بپرسم. کاش بود و جوابم را مي‌داد. اين پرسش هميشه با من خواهد بود وهميشه و هميشه بي‌جواب...» *** به گزارش ايسنا،كاوه گلستان با آغاز جنگ تحميلي عراق بر ايران، در قاب تصوير همراه با ديگران، جهان را از جنگ، شهادت و از مصيبتي كه بر جنگ‌زده‌ها مي‌رفت، خبردار مي‌كرد. خودش معتقد بود: «عكس‌هاي توليدشده در زمان جنگ تحميلي كه عكاسان حرفه‌يي، آماتور و بسيجي تهيه كردند، يكي از كامل‌ترين و باارزش‌ترين مجموعه‌ي اسناد تاريخي در ايران است». گلستان عكاس ويژه مجله تايمز بود. مدتي با آژانس خبري آسوشيتدپرس كار كرد، سپس به شبكه خبري بي‌بي‌سي پيوست و در تهران به كار مشغول شد. سال 70 دوربين فيلم‌برداري به دست گرفت و تصويربردار شد. همان سال مستندي 22 دقيقه‌يي و سفارشي را با عنوان «ثبت حقيقت»، در لندن براي كانال چهار انگليس مونتاژ كرد. او در اين مستند، پاي صحبت چند روزنامه‌نگار ايراني زمان انقلاب نشست. پس از دو سال بار ديگر به ايران آمد و ماندگار شد. دعوت به تدريس در دانشگاه‌هاي آزاد را پذيرفت و سال‌ها تجربه‌هايش را به نسل علاقه‌مند جوان منتقل كرد. گلستان با شروع حمله متجاوزان آمريكايي و انگليسي به عراق، با يك گروه خبري شامل خبرنگار بي‌بي‌سي در ايران، تهيه‌كننده، مترجم و يك راهنماي كرد، به كردستان عراق رفت. سيزدهم فروردين‌ماه، دوم آوريل، عراق ـ كردستان ـ كفري، آن گونه كه مي‌گويند: اتومبيل توقف مي‌كند، تهيه‌كننده نفر اولي است كه پياده مي‌شود، نخستين قدم او با انفجار همراه است و از دست دادن پاهايش، گلستان كه گمان مي‌كند شليك خمپاره است، مي‌دود تا پناه بگيرد، او هم روي مين مي‌رود و بلافاصله كشته مي‌شود. انتهاي پيام

مقاله تحلیل و خوانش عکس بنا بر ابزارهای تحلیلی رویکرد نشانه شناسی

علیرضا مهدی زاده

دانلود مقاله

 

 

جمعه, 19 ارديبهشت 1399 00:33

مقدمه ای بر نقد نو و رولان بارت

مقاله مقدمه ای بر نقد نو و رولان بارت

لینک دانلود

پنج شنبه, 29 اسفند 1398 20:39

نقد عکس به زبان ساده

نوشتن نقد عکس را چگونه آغاز کنیم؟

برای بسیاری از مردم این سوال وجود دارد که چگونه می‌توان یک عکس را نقد کرد؟ ما در ادامه برای راهنمایی شما راهکارهایی ارائه می‌دهیم.
برای تمرین و نوشتن نقد عکس نکات زیر می‌تواند گره‌ گشا باشد. تقسیم بندی بر اساس نظر «تری برت» در کتاب «نقد عکس» انجام گرفته است.

naghd

نقد عکس:

برای نقد عکس ابتدا به پرسش‌های زیر در سه گام پاسخ دهید و سپس آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. مقاله‌ای بنویسید که دارای مقدمه، مطلبی که حاصل ترکیب چهار عنصر گفته شده و سرانجام نتیجه‌گیری باشد.

نقد2

 

گام اول-توصیف: هر آنچه می‌بینید فقط توصیف کنید

الف) عناصر: چه نوع خطوطی را می‌بینید؟ مستقیم، منحنی، مورب یا…؟

 • چه نوع شکل‌هایی می‌بینید؟ هندسی، غیرهندسی یا …؟
 • چه نوع بافتی می‌بینید؟ زبر، نرم، دانه‌دار، درشت، ریز، پرپشت، و …
 • چه رنگ‌هایی می‌بینید؟ روشن، تیره، درخشان، یا اصلا رنگی در کار نیست؟ یا …
 • دامنه‌های خاکستری چگونه‌اند؟ پرکنتراست، کم کنتراست، تن‌های گسترده خاکسترِی، یا …؟
 • عناصر درون عکس چه هستند؟ آدم، ساختمان، درخت؟ یا …

ب) طرح: به عناصر ترکیب بندی و سازماندهی هنری تصویر توجه کنید.

 • عکس متوازن است؟ توازن موجود در عکس چگونه نشان داده شده است؟
 • عکس متقارن است یا نامتقارن؟
 • ریتم در عکس دیده می‌شود؟ این ریتم حاصل تکرار است؟ چه چیزی تکرار شده است؟ برای مثال ریتم حاصل تکرار خط، رنگ، شکل، یا چه چیز دیگر است؟
 • نقطه کانونی ( وضوح ) کجاست؟ چه چیزی را در نگاه اول مشاهده می‌کنید؟
 • فضا چگونه است؟ ژرف، تخت، یا…؟
 • نقاط روشن‌تر در چه بخش‌هایی از عکس قرار گرفته است؟ (برای تشخیص بهتر چشم‌هایتان را نیمه باز کرده و از میان مژه‌ها نگاه کنید)
 • نقاط تیره‌تر در چه بخش‌هایی از عکس قرار گرفته است؟
 • نقد3

گام‌ یک سرنخ‌ها را به دست می‌دهد

گام دوم-تفسیر: فقط از روی آنچه که دیده‌اید عکس را معنا کنید. مقصود و معنای عکس چیست؟

 • آیا عکاس به نسخه‌برداری مستقیم از واقعیت پرداخته است؟
 • آیا عکاس می‌خواسته به بیان احساس و عواطف بپردازد؟
 • آیا عکاس به طرح و مبانی هنر توجه کرده است؟
 • آیا عنوان عکس در باره مفهوم یا مقصود آن سرنخی به دست می‌دهد؟

در اغلب عکس‌ها از این عبارات برای بیان مضمون‌ها استفاده می‌شود: قدرت، زیبایی، محبت، جنون، هیجان، شجاعت، پررمز و راز، مرگ، غصه، آرامش، تنهایی، گرایش به عناصر هنری، گرایش به مبانی طراحی و… .

گام سوم-ارزیابی (نتیجه‌گیری) کنید که:

 • عکس تا چه حد در رساندن اندیشه و احساس موفق است.
 • مفهوم گویاست؟
 • آیا معانی متعددی قابل استنباط است؟
 • هنرمند چگونه می‌توانست پیام خود را بهتر برساند؟
 • ارزیابی شما باید با بحث و استدلال همراه شود. عکس چرا موفق یا ناموفق است.
جمعه, 23 اسفند 1398 01:29

زندگی نامه ادی آدامز

اِدی آدامز (به انگلیسی: Eddie Adams) (زاده:۱۲ ژوئن ۱۹۳۳ - درگذشت: ۱۹ سپتامبر ۲۰۰۴) خبرنگار و عکاس خبرگزاری اسوشییتدپرس، مجله تایم و مجله پارید بود

.

وی بخاطر عکس معروفی که از اعدام یک ویت کنگی غیر نظامی توسط سرتیپ نگوک لوآن در خلال جنگ ویتنام گرفت برنده جایزه پولیتزر و جایزه ورلد پرس شد. وی این عکس را در سال ۱۹۶۸ که به عنوان خبرنگار آسوشیتدپرس جنگ را پوشش می‌داد، گرفت و انتشار آن توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس بازتابهای گسترده‌ای در سطح جهانی داشت و اعتراضات فراوان مردم در نقاط مختلف جهان و از جمله آمریکا مسیر جنگ ویتنام را تغییر داد

.

در جریان حمله عید تت که ویت کنگها پایگاه‌های آمریکایی‌ها را در جنوب ویتنام مورد تعرض قرار دادند، چند مامور پلیس سایگون مردی را به اتهام همکاری با ویت کنگ‌ها دستگیر و دست بسته نزد ژنرال نگوک لوآن آوردند. وی نیز همانجا (بدون بررسی بیشتر یا رای دادگاه) اسلحه را به سمت سر او نشانه رفته و با شلیک گلوله‌ای وی را کشت. آدامز که در صحنه حضور داشت مخفیانه از این رویداد عکس گرفت.[۱]

اما او چندی بعد در گفتگویی با مجله تایم از جنجال ناشی از این عکس و اقدامش ابراز تاسف کرد:

ژنرال آن ویت کنگی را کشت، من هم ژنرال را کشتم، با دوربینم.هنوز هم عکاسی قویترین سلاح جهان است.مردم به عکاسان اطمینان دارند اما آنان به مردم دروغ می‌گویند، البته بدون دستکاری.آنها تنها نیمی از حقیقت اند......چیزی که عکاسها نمی‌گویند این است که اگر شما در آن لحظه، در آن مکان در آن روز حساس بودید و آن فرد را پس از آنکه یکی، دو تا یا سه تا آمریکایی را کشته می‌گرفتید چه می‌کردید؟

او چندی بعدها از ژنرال نگوک لوآن و خانواده‌اش بخاطر ضربه به حیثیت آنان با انتشار آن عکس عذر خواهی کرد.وی همچنین پس از مرگ ژنرال نیز وی را قهرمان خواند.

آدامز تلاش زیادی برای به تصویر کشدین فرار ویتنامی‌ها به سمت تایلند داشت. تصاویر او رئیس‌جمهور جیمی کارتر را واداشت تا از ۲۰۰٬۰۰۰ فراری ویتنامی حمایت کند.

وی بجز جنگ ویتنام ۱۳ جنگ دیگر را نیز پوشش داده‌است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اعدام یک اسیر ویت‌کنگی توسط سرتیپ نگوک لوآن در خلال جنگ ویتنام که ادی آدامز به خاطر آن برنده جایزه پولیتزر و جایزه وُرلدپرس شد

 

 

 

 

 

 

 

.

سوزان مورگان کوپر فیلمی در باره ادی آدامز عکاس نامدار به نام  An Unlikely Weapon ساخته است که دیروز جمعه 10 آوریل 2009 آن را در نیویورک به نمایش گذاشت. آدامز از 13 جنگ، 6 رئیس جمهور امریکا، پاپ و شخصیت‌های دیگر عکاسی کرده بود. عکس اعدام خیابانی ویت کنگ، برنده جایزه پولیتزر از عکس‌های ماندگار اوست. برای مشاهده تصویر ویدیویی مصاحبه سوزان مورگان کوپر به این نشانی مراجعه کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=HzIJrugjDYQ

 

 

 

صفحه1 از4